• % 50 Güvenli % 50 Riskli 109 Kişi Oy Kullanmış

Cloud Pets Nedir?

Cloud Pets Nedir?

Cloud Pets Nedir?

Sevimli bir fil, ayı, kedi, tavşan, köpek veya tek boynuzlu at şeklinde olan bu masum görünümlü akıllı oyuncaklar, mobil bir uygulama aracılığıyla sesli mesajlar kaydedebilir ve bunları çocuğunuzun eğlenmesi için tekrar edebilir.

Cloud Pets Nedir?

Çocuklar İçin Tehlikeleri

Uygulama güvenliği uzmanı Troy Hunt; Cloud Pets veri tabanındaki özel bilgilerin sızdırıldığını ve yalnızca kullanıcılar tarafından yüklenen sesli mesajları içermediğini, aynı zamanda profil resimlerinin ve gizliliğinin de tehlikeye atıldığını bildirdi.

Siz ve çocuğunuz arasında gönderilen özel mesajlar, şifreleriniz ve e-postalarınız gibi bilgiler de saldırıya uğrayabilir!

Ebeveynler bu akıllı oyuncağa karşı dikkatli olmalı, çünkü özel bilgiler ve küçük bir çocuğun kötü ellere düşen resimleri gibi paylaşmak istemeyeceğiniz şeyler olumsuz bir şekilde kullanılabilir.

Toplam 109 Değerlendirme
55

Bize bu yayını nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

+ = Bot musun?

Takip Et
( 0 Takipçi)
X

Takip Et

E-mail : *
eKORUMA

eKORUMA

eKoruma; 2010 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Olumsuz içeriklerin (video,fotoğraf,metin vs) internetten kaldırılması, tarama takip ve analiz (monitoring) hizmetleri ve telif haklarının takibi ve korunması noktasında hizmet vermektedir. Dijital mecralar üzerinde bireysel ve kurumsal itibar yönetimi gerçekleştirmektedir. Temel hedefimiz kişilerin ve kurumların uzun yıllar boyunca oluşturmuş oldukları itibarlarını korumak ve herhangi maddi ve manevi zarar görmelerini engellemektir.

Kimler Neler Demiş?

Yorum Yapmak İçin Kayıt Olmanız Gerekir?
avatar
  Abone Olun  
Bildir

Uzmana Sor