• % 2 Güvenli % 98 Riskli 459 Kişi Oy Kullanmış

Mavi Balina Nedir?

Mavi Balina Nedir?

Mavi balina oyunu çocuklar üzerinde kötü etki bırakan oyunların ilki diyebiliriz. Masum olmayan bu oyunlar, oyuncularını çeşitli oranlar da zarara uğratıp yaralaya bilen hatta öldüren bir sosyal medya oyunudur. Bu oyunları bilgisayar, tablet veya cep telefonlarına indirilmez.

Mavi Balina ilk olarak Rusya’da ortaya çıktığı söylenmektedir tamamen sanal olan bu oyun Rusların uygulaması olan vk.com üzerinden başlatılmış. Sizlere çeşitli görevler veren ve bu görevleri yerine getirmenizi emreden, oyundan ziyade bir zorbalıktır.

Mavi Balina

Mavi Balina oyununa başladığınız da sizin cihazlarınıza bir casus yazılım yani virüs gönderilmekte ve bulaşmasına sebep olmaktasınız ve sizin cihazınızda ki her türlü bilgiye kişisel ya da özel hiç fark etmez erişe bilir ve sizi tehdit edip görevleri yerine getirmeniz için koz olarak kullanmakta oldukları bilinmektedir.

Sadece cihazınız da bulunan verilere değil aynı zaman da cihazınız üzerinde bulunan kamera, mikrofon gibi uygulamalara sızıp sizin kaydınızı yani her an ne yaptığınızı bile bilir ve kayıt altına alırlar.

Mavi balina sizden bazı görevleri yerine getirmenizi ister bu görevleri yerine getirirseniz bir üst göreve geçmek için hak kazanırsınız fakat görevi yapamaz yada yapmaz iseniz oyunun başında sizlerin sayesinde cihazınıza sızdırdığı virüs sayesinde sizin hakkınızda edinmiş olduğu bilgiler ile sizi tehdit etmektedir. Para dahi istediği bilinmektedir.

Bu görevler sizi adım adım ölüme götürmektedir ki bilindiği üzere son görev intihardır. Bu süreci uzatmalarının sebebi yani araya ( en az 50 görev oldugu söyleniyor ) çeşitli görevler yerleştirmesi ve sizden yapmanızı istemesi sizi adım adım psikolojik vb. faktörleri etkileyerek ölüme hazırlamasıdır.

Mavi Balina’nın Tespit Edilen Görevleri

  • 4.20 de uyanmak
  • Bütün gün korku filmi izlemek
  • Kendinizi bıçak veya tıraş bıçağıyla kesmek
  • Kelimeleri veya sembolleri (mavi bir balina gibi) kendi bedeninize kazımak
  • Oyunun en üst ve son seviyesinde, çocuğunuza intihar etmesi talimatı verilecek.
Toplam 459 Değerlendirme
450

Bize bu yayını nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

+ = Bot musun?

Takip Et
( 0 Takipçi)
X

Takip Et

E-mail : *
eKORUMA

eKORUMA

eKoruma; 2010 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Olumsuz içeriklerin (video,fotoğraf,metin vs) internetten kaldırılması, tarama takip ve analiz (monitoring) hizmetleri ve telif haklarının takibi ve korunması noktasında hizmet vermektedir. Dijital mecralar üzerinde bireysel ve kurumsal itibar yönetimi gerçekleştirmektedir. Temel hedefimiz kişilerin ve kurumların uzun yıllar boyunca oluşturmuş oldukları itibarlarını korumak ve herhangi maddi ve manevi zarar görmelerini engellemektir.

Kimler Neler Demiş?

Yorum Yapmak İçin Kayıt Olmanız Gerekir?
avatar
  Abone Olun  
Bildir

Uzmana Sor