• % 48 Güvenli % 52 Riskli 104 Kişi Oy Kullanmış

Oyun Konsolları ve Bilgisayarlarda Bırakılan Kişisel Veriler

Oyun Konsolları ve Bilgisayarlarda Bırakılan Kişisel Veriler

Diğer bir tehlike ise eski bilgisayar ve oyun araçlarında unutulan bilgilerdir.Birçok aile veya çocuk  artık tam performans alamadığı cihazını satmaya karar verir veya başka bir cihaz ile takas eder.İşte asıl tehlikede burada başlıyor.

Oyun Konsolları

Elden çıkarılan cihazlarda  genellikle, dosyalarını ve kişisel bilgilerini silmeyi unutuyorlar.Tüm kişisel verileri oyun konsollarından, tabletlerden ve akıllı telefonlardan silmeli ve fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Ayrıca, bazı cihazların, cihazın silme işlevlerini % 100 yerine getirmeyen depolama alanları olduğunu kesinlikle unutmayın. Cihazınızı (örneğin, SD kartlar), Bilgisayarınıza bağlayın ve verileri güvenli bir şekilde silin

Toplam 104 Değerlendirme
54

Bize bu yayını nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

+ = Bot musun?

Takip Et
( 0 Takipçi)
X

Takip Et

E-mail : *
eKORUMA

eKORUMA

eKoruma; 2010 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Olumsuz içeriklerin (video,fotoğraf,metin vs) internetten kaldırılması, tarama takip ve analiz (monitoring) hizmetleri ve telif haklarının takibi ve korunması noktasında hizmet vermektedir. Dijital mecralar üzerinde bireysel ve kurumsal itibar yönetimi gerçekleştirmektedir. Temel hedefimiz kişilerin ve kurumların uzun yıllar boyunca oluşturmuş oldukları itibarlarını korumak ve herhangi maddi ve manevi zarar görmelerini engellemektir.

Kimler Neler Demiş?

Yorum Yapmak İçin Kayıt Olmanız Gerekir?
avatar
  Abone Olun  
Bildir

Uzmana Sor