• % 60 Güvenli % 40 Riskli 5 Kişi Oy Kullanmış

YikYak Nedir

YikYak Nedir

Tüm YikYak kullanıcıları anonimdir. Bir profil yada hesap oluşturmazlar,  ancak en yakınlarındaki 500 kişinin (1-5 mil yarıçapında) erişebileceği yorumları yayınlayabilirler. Bir psikiyatrist bunu gördüğü en tehlikeli oyun olarak değerlendirmiştir çünkü bu ‘ bir okulu herkesin anonim olarak yorumlarını gönderebileceği sanal bir sohbet odasına dönüştürebilir’ niteliktedir.

YikYak

Asılsız, kasıtlı küçük düşürücü mesajlara belirli bir coğrafi bölgedeki kişiler hemen ulaşabilir.

Neden Tehlikeli: Bu uygulama, kötü niyetli öğrencilerin, öğretmenlere, çalışanlara ve diğer öğrencilere iftira atmasından dolayı Amerika Birleşik devletleri genelinde sorun yaratmaktadır. Bir çok okul bu uygulama yüzünden, okulda akıllı telefon kullanımını yasakladı.

Toplam 5 Değerlendirme
2

Bize bu yayını nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

+ = Bot musun?

Takip Et
( 1 Takipçi)
X

Takip Et

E-mail : *
eKORUMA

eKORUMA

eKoruma; 2010 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Olumsuz içeriklerin (video,fotoğraf,metin vs) internetten kaldırılması, tarama takip ve analiz (monitoring) hizmetleri ve telif haklarının takibi ve korunması noktasında hizmet vermektedir. Dijital mecralar üzerinde bireysel ve kurumsal itibar yönetimi gerçekleştirmektedir. Temel hedefimiz kişilerin ve kurumların uzun yıllar boyunca oluşturmuş oldukları itibarlarını korumak ve herhangi maddi ve manevi zarar görmelerini engellemektir.

Kimler Neler Demiş?

Yorum Yapmak İçin Kayıt Olmanız Gerekir?
avatar
  Abone Olun  
Bildir

Uzmana Sor